Principals

Principal Jill MacKenzie
Jill MacKenzie
Jennifer Campos
Jennifer Campos
Associate Principal

Office staff

Linda Smedley
Secretary
Amy Wolfe
Clerk: enrollment/special programs
Aurora Tapia
Enrollment Clerk

Kindergarten teachers

Lily Avila
Dual Lang Teacher
Carolyn Garton
Alison Gilliland
Dual Lang Teacher
Maria Potter
Corinne Vaughn

First-grade teachers

Allison Camacho
Dual Lang Teacher
Jennifer Hughes
Laura Montgomery
Dual Lang Teacher
Anthony Shine
Carrie Yang

Second-grade teachers

Amanda Baron
Laurie Barrett
Brooke Hall
Shawnna Lloyd

Third-grade teachers

Brandon Baker
Darren Burke
Peter Dallman
Shannon McClelland
Alli Nortz

Fourth-grade teachers

Wesley Ballou
Samantha Ebert
Kathleen Laib
Donald Nissen

Fifth-grade teachers

Didi Manchester
Laura Nevenner
Carol Patrick
Charles Rainwater

Specialists

Karlie Ablan
Title specialist
Karen Ball
Speech language pathologist
Shauna Guinn Burnett
Psychologist
Jean Condon
Achievement coach
Tabitha Dietrich
Fitness teacher
Natalie Francis
Occupational therapist
Christine Gibbins
Art teacher (M-Th)
Melissa Gilligan
Title specialist
Keri Gomez
Title specialist
Nicole Grundy
ELL specialist
Erin Hart-Egert
PBIS specialist
Leah Hoodes
Learning support teacher
Rocky Lahti
PBIS specialist
Margeen Lake
Media center clerk
Jessica McCurdy
LAP specialist
Sarah Moll
Supported communication program teacher
Paige Morrison
Art teacher (F)
Kareah Nicoson
Music teacher
Susie Robins
Supported communication program teacher
Elizabeth Tiegs
FCRC coordinator
Evelyne Tumanoff
ELL specialist
Brendon Wiksell
Counselor
Anne Wiley
LAP teacher
Heather Williams
Nurse
Molly Wilson
Creative movement teacher
Jordi Yokers
Teacher librarian

Support staff: paraeducators

Olga Chuklanov
Brittney Hall
Ashley Hanks
Nikki Hughes
Evangeline Jones
Tracy Kinnan
Melissa Kurta
Anabel Osorio Martinez
Barry Meyer
Michelle Pyles
Viktoriya Ruland
Theresa Swanson
Emmely Tolman
Ashley Young

Nutrition services

Susan DeGrande
Cafeteria manager
Ashlynn Hebdon
Cafeteria assistant
Angie Hebert
Cafeteria assistant
Joann Kennedy
Cafeteria assistant
Sandhya Nath
Cafeteria assistant
Ann Reazin
Cafeteria assistant

Building maintenance staff

Sergey Ivanov
Custodian
Jim Newman
Building operator
Eugene Trahan
Custodian